O mnie

Irena Dadura

Psycholog, Dietetyk, Terapeuta

Odkąd pamiętam, moje zainteresowania zawodowe i pasje, dotyczyły człowieka. Całościowo. Tak pod względem fizjologii jak i psychiki. Dążąc do rozwijania wiedzy o człowieku, ukończyłam wiele szkół, przesiedziałam w ławach szkolnych bardzo wiele lat. Ale moja wiedza o człowieku, dzięki temu i praktyce zawodowej, jest dość obszerna.

http://psychodietetyka.eu/wp-content/uploads/2016/12/PICT2866-1-600x700.jpg

Moje zainteresowania walki z nadwagą i otyłością, są skutkiem, obserwacji społeczeństwa. Coraz więcej ludzi cierpi na chorobę otyłości. Już dzieci wykazują przekroczenie BMI w sporej nadwadze. A porażająca większość młodych ludzi jest już otyłych. Poza efektem wizualnym pozostaje efekt zdrowotny, bowiem, otyłość to nie tylko zaburzenie metaboli ki, ale raczej złych nawyków żywieniowych, braku aktywności fizycznej, a to jest wstępem do wielu poważnych chorób układu kostnego, układu krążenia, cukrzycy, otłuszczenia wątroby i wielu innych. Również psychika, człowieka z otyłością jest naruszona, bowiem nie tylko zostaje obniżone poczucie własnej wartości, tworzenie się kompleksów, ale przede wszystkim następuje spadek wydajności i jakości życia, człowieka.

Moją rolą jest pomoc Państwu w zrozumieniu problemu, ustaleniu celu, walki w dążeniu do jego uzyskania, a także wsparcie w utrzymaniu jego wyniku.

Ukończone szkoły

  • Medyczne Studium Zawodowe
  • Uniwersytet Opolski, Wydział Pedagogiczno-Historyczny, specjalizacja - resocjalizacja
  • Uniwersytet Opolski, Instytut Psychologii, kierunek psychologia-specjalizacja -psychoprofilaktyka zaburzeń, terapia
  • Studia Podyplomowe Dietetyka Kliniczna